ENTERTAINMENT ART

İzlemeniz Gereken En İyi Brooke Williams Filmleri ve TV Şovları

brooke williams

Brooke Williams, 3 Ocak 1984’te Christchurch, Yeni Zelanda’da doğdu. Küçüklüğünden beri oyuncu olma hayalinin peşinden gidiyor. Böylece en başından beri amatör tiyatrolarda sahne aldı ve çeşitli oyunculuk kurslarına katıldı. Brooke Williams en çok Spartacus: Blood and Sand, The Supreme Johnsons ve Legend of the Seeker’daki rolleriyle tanınır. Sadece bu değil, birçok filmde, dizide ve diğer tiyatrolarda da büyük roller oynadı. O evli değil. Ayrıca kaynaklara göre şu anda kimseyle çıkmıyor.

Brooke, oradaki bir tiyatro grubuna katılmak için Londra’ya taşındı. Ayrıca 2002’de Gogo the Boy with Magic Feet’i temsil ettiği Edinburgh Festival Fringe’e katıldı ve bununla Total Theatre Ödülü kazandı. Ardından, Yeni Zelanda’ya döndükten sonra, 2006 yılında Toi Whakaari: Yeni Zelanda Drama Okulu’ndan Dramatik Sanatlar alanında lisans derecesi ile mezun oldu. Kariyerine ağırlıklı olarak Auckland Theatre Company’de Romeo ve Juliet’teki başrol rolünden başladı. Brooke, 33,2 binden fazla takipçisi ile sosyal medyada da popüler bir kişilik.

Ancak 2005 yılında Meet Me in Miami filminde rol almasıyla TV ekranlarına adım attı. Ayrıca iki NZ Herald Best of Theatre Ödülü kazandı. Brooke Williams’ın diğer başarıları göz önüne alındığında, çalışmaları ve performansları için birçok ödül ve adaylık kazandı. Başlıca ödüllerinden biri, 2018 Royal Star Film Festivali’nde A Woman’s Right to Shoes (2017) ile En İyi Kısa Kadın Oyuncu oldu. Şu anda net değeri 1.000.000 dolar civarında. Bu başlı başına çok büyük bir miktar.

Brooke Williams'ın fotoğrafı
Brooke Williams’ın fotoğrafı

Kissy Kissy, Go Girls, Shortland Street, Anzac Girls, Ice ve daha pek çok harika filmde ve TV Şovunda rol aldı. Brooke’un en iyi kombinasyonlarından bazıları aşağıda sunulmuştur:

12 maymun

12 Maymun, Syfy türüne dayanan gizemli bir bilim kurgu drama televizyon dizisidir. Terry Matalas ve Travis Fickett tarafından düzenlendi. Dizi 47 bölüm olmak üzere toplam 4 sezondan oluşmaktadır. 16 Ocak 2015’ten 6 Temmuz 2018’e kadar yayınlandı. Bu seri, aynı adı taşıyan 1995 filmine gevşek bir şekilde dayanıyordu. Brooke Williams, Zeit, Katrina ve Elliot Jones’un biyolojik kızı olarak da bilinen ve ölümü Zaman Yolculuğu’nun icadı için kişisel motivasyonlardan biri haline gelen 12 Maymun filminde Hannah Jones’u canlandırdı.

Dizi, kaderleri onları ikonik görevde, yani On İki Maymun Ordusu’nun şeytani planlarını durdurmak için zaman yolculuğunu kullanmak üzere bir araya getiren iki garip insanın etrafında dönüyor. Hikaye bulmacalar ve tekniklerle dolu. Yıkımı durdurmak için zaman yolculuğunun nasıl yapıldığını ve 12 maymundan oluşan bir ordunun liderinin nasıl bulunduğunu gösteriyor.

Brooke Williams: 12 Maymun
Brooke Williams: 12 Maymun

Araştırmacının efsanesi

Sam Raimi, bu muhteşem Amerikan TV dizisi Legend of the Seeker’ı yarattı. Sihirbazın İlk Kuralı olarak da bilinir. Dizi, Terry Goodkind tarafından yazılan The Sword of Truth’a dayanmaktadır. Bu gösteri, 1 Kasım 2008’de prömiyer yaptı ve iptal edildiği 2010 yılına kadar iki sezon sürdü. Brooke Williams, Richard’ın kız kardeşi Jansen Rahl olarak göründü, Pristinely Ungifted tarafından Legend of the Seeker olarak verilmeyen bir karakter. Büyüden etkilenmediği gibi dizilerde de büyü kullanamaz.

Bu TV şovunun hikayesi kitaplardakinden farklıydı. Legend of the Seeker’ın hikayesi esas olarak uzun zamandır beklenen “Truth Seeker”, Confessor, Wizard ve Resource-Sith’in yolculuğu etrafında dönüyor. Serinin tamamında krallıklarının insanlarını tiranlığa ve yıkıma karşı savunuyorlar.

Arayıcı Efsanesi filminden bir sahne
Arayıcı Efsanesi filminden bir sahne

Spartaküs kan ve kum

Bu Spartacus’ün ilk sezonu. Spartacus, 3 sezonu ve hepsi harika olan bir prequel mini dizisi olan bir Amerikan televizyon dizisidir. 22 Ocak 2010’da Starz’da prömiyerini yaptı ve aynı yılın 16 Nisan’ına kadar yayınlandı ve toplamda 13 bölüm sürdü. Brooke Williams, dizide Varro’nun karısı Aurelia’dır.

Spartacus, yetişkinlere yönelik içeriğin yanı sıra şiddet tasvirlerini de içeren eski bir Roma topluluğunun tarihsel tasviridir. Bu nedenle programın önüne bir uyarı gelir. Dizi boyunca çıplaklık ve bazı cinsel sahneler ortaya çıktı.

Spartacus'ten Brooke Williams: Kan ve Kum
Spartacus’ten Brooke Williams: Kan ve Kum

yüce johnson

James Griffin ve Rachel Lang, The Yüce Johnsons’ın yaratıcılarıdır. Bu bir Yeni Zelanda fantastik drama/komedi televizyon dizisidir. Yüce Johnsons filmi 7 Şubat 2011 – 23 Eylül 2013 tarihleri ​​arasında yayınlandı. 3 sezondan oluşuyor. Brooke Williams, The Yüce Johnsons’ta bir tanrıça Eva Gundersen’ı canlandırdı. O, yeraltı dünyasının tanrıçası Hel ve dizideki Colin Gundersen’in kızı. Dizi ayrıca birçok ödül kazandı.

Yüce Johnsons filmi, 21. doğum gününde alışılmadık bir şey bulan Johnson ailesinden bir öğrenci hakkındadır. Kendisi ve ailesinin, güçleri insan biçiminde bir şekilde susturulmuş olan İskandinav tanrılarını yeniden canlandırdıklarını keşfeder. Şimdi onların tam güçlerini alması gerekiyordu ve ayrıca ailesinin hayatta kalmasını sağlamak zorundaydı.

yüce johnson
yüce johnson

buz

Brooke Williams, Ice filminde Millie olarak görülüyor. James Follett’in aynı adlı romanına dayanan 2011 İngiliz dramasıdır. Nick Cobos, bu iki bölümlük dramanın yönetmeni. Dizinin ana kadrosu Richard Roxburgh, Frances O’Connor ve Claire Forlani’den oluşuyor.

Buz, esas olarak küresel ısınmanın sonuçları ile ilgilidir ve 2020 dizide görünür. Güney Avrupa, küresel ısınmanın olumsuz bir etkisi olarak zincirde bir çöle dönüşüyor. İngiltere’nin sadece bazı bölgeleri etkilenmedi. Seride görünen başka birçok beklenen kriz var. Dizi, kurtarma operasyonlarını ve hükümetin attığı adımları gösteriyor.

buz
buz

yavaş batı

2015 yapımı bir western filmi olan Slow West’in senaristi ve yönetmeni John McClain’dir. Film 24 Ocak 2015’te vizyona girdi. 2015 Sundance Film Festivali’nde Sundance Enstitüsü Uluslararası Film Jüri Ödülü: Dramatik Kazanan’a layık görüldü. Yeni Zelanda’da 21 Mayıs 2015’te, Amerika Birleşik Devletleri’nde 15 Mayıs 2015’te ve Birleşik Krallık’ta 26 Haziran 2015’te gösterime girdi. Brooke Williams, filmde Maria olarak görünüyor. Film, seyircilerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı.

Yavaş Batı'da Brooke Williams
Yavaş Batı’da Brooke Williams

Bu ünlü film, gerçekten sevdiği kadını aramak için Amerika’nın batısını dolaşan genç bir İskoç adam hakkındadır. Bu sırada akıl hocası olarak çalışmak isteyen bir kanun kaçağının dikkatini çeker. Film, 19. yüzyılda gizemli gezgin ve 16 yaşındaki bir çocukla devam ediyor.

aşk sözleşmesi

Love Knots, 2021’de Amerika Birleşik Devletleri’nde ve 3 Ocak 2022’de Fransa’da vizyona giren aile dostu bir filmdir. John Banas bu filmin senaristi ve Joshua Frizzle bu filmin yönetmeni. Love Knots, Brooke Willams’ın filmdeki ana karakterlerden birini oynadığı romantik bir komedi-dramdır. Love Knots’ta Judy olarak görünür.

Bu filmde Judy Carpenter, ailesinin yelken yapım şirketi The Loft’un sahibidir. Daha sonra Charles Prescott yüzünden işinin tehlikede olduğundan korkar. Judy, iskeleyi kurtarmak için diğerleriyle savaşır. Ardından, zaman geçirmeye ve işini sürdürmesi için onu etkilemeye başladığı Will Calvin ile tanışır. Daha sonra Jodi ve Will arasında romantizm başlar ve tüm hikaye bunun etrafında döner.

Aşk Düğümleri filminden bir sahne
Aşk Düğümleri filminden bir sahne

Kalkan Ajanları

Birçoğumuzun favorisi olan Marvel’ı hepimiz biliyoruz. Agents of SHIELD, bir Marvel Amerikan Televizyonu dizisidir. Joss Whedon, Jed Whedon ve Maurissa Tancharoen bu popüler dizinin yaratıcıları. Bu süper kahraman filmi 24 Eylül 2013’te vizyona girdi ve 12 Ağustos 2020’ye kadar yayınlandı. SHIELD’s Agents’ta Snowflake’i oynayan Brooke Williams, 2019’da dizinin altıncı sezonunda rol aldı.

Agents of SHIELD filminden bir sahne
Agents of SHIELD filminden bir sahne

SHIELD Marvel Comics’e dayanmaktadır ve Strategic Homeland Intervention, Execution ve Logistics anlamına gelir. Bu, süper kahramanların uçsuz bucaksız dünyasında bir barışı koruma ve casusluk ajansıdır. Müşteriler, zincir boyunca yeni ve garip durumlarla farklı şekillerde ilgilenirler. Ancak dizi, bazı sezonlarında crossover olması ve başka sebeplerden dolayı çeşitli zorluklarla karşılaşsa da yine de dünya çapında pek çok kişinin gönlünde yer edinmeyi başardı.

Ayrıca okuyun: Superman and Louis 2. Sezon 6. Bölüm Yayın tarihi: Bazı olumlu gelişmeler.

Related Articles

Back to top button